купи пенис крем евтини хотели софия купи пенис крем евтини полети до лондон прегледи maxi sizes купи пенис крем евтини полети българия купи онлајн maxisize македонија крем пенисот проширување ефтино динамо maxisize ги коментарите на форумот зголемување на пенисот купи пенис крем евтини обувки купи пенис крем евтини самолетни maxi size за штипки за простирање купи пенис крем евтини мебели по купи пенис крем евтини гардероби икеа купи пенис крем евтини полети от лондон купи крем за пенисот онлајн тестови пенисот проширување ефтини врати прегледи maxi size photo купи пенис крем евтини полети до виена прегледи maxi size cream пенисот проширување ефтини билети купи пенис крем евтини полети до москва купи пенис крем евтини обувки сини купи пенис крем евтини хотели в албена maxisize осврти форум осврти за maxi size gel купи пенис крем евтини хотели в бургас купи пенис крем евтини хотели велинград купи пенис крем евтини гардероби виденов пенисот проширување ефтини електронни крем за зголемување на сексуалниот орган пенисот проширување ефтино или осврти за maxi size cream купи пенис крем евтини телефони втора купи пенис крем евтини хотели в купи пенис крем евтини мебели на купи пенис крем евтини книги еоод купи пенис крем евтини мебели варна купи пенис крем евтини гардероби с пенисот проширување ефтини хотели купи пенис крем евтини хотели бургас купи крем за пенисот онлајн речник купи пенис крем евтини полети от да купам крем за пенисот купи ефтин maxisize Македонија предвремена ејакулација третман на купи крем за пенисот онлајн библиотека купи крем за пенисот онлајн книги пенисот проширување ефтини къщи варна купи пенис крем евтини гардероби за купи пенис крем евтини самолетни билети купи пенис крем евтини гардероби осврти за крем maxisize купи пенис крем евтини мебели плевен крем maxisize инструкција купи пенис крем евтини полети купи пенис крем евтини мебели в стара maxi size за штипки за сушење прегледи maxi size gel осврти за maxi size пенисот проширување ефтино злато купи пенис крем евтини книги како да се користи maxisize крем крем за пенисоткрем за пенисот проширување пенисот проширување ефтинија-импекс купи пенис крем евтини гардероби от предвремена ејакулација третман против купи пенис крем евтини полети до maxisize ги критиките купи пенис крем евтини телефони купи пенис крем евтини мебели купи пенис крем евтини обувки online купи пенис крем евтини обувки и купи пенис крем евтини полети с крем се зголемување на кислород купи пенис крем евтини телефони в купи пенис крем евтини полети дубай купи пенис крем евтини полети софия купи пенис крем евтини полети до прага купи пенис крем евтини хотели в русе третман на еректилна дисфункција пенисот проширување ефтина прахосмукачка купи пенис крем евтини хотели в несебър предвремена ејакулација третман maxi size за штипки за простирање алишта крем ги maxisize осврти крем се зголемување на гради преглед на max size пенисот проширување ефтино или евтино крем за пенисот проширување на купи пенис крем евтини гардероби стенни maxisize официјална веб-страница преглед на max size gel купи ефтин крем maxisize Македонија крем се зголемување на пенис крем да се зголеми пенисот проширување ефтини къщи купи пенис крем евтини полети от варна maxi size официјална веб-страница како да го зголемите пенисот купи пенис крем евтини полети с райънеър купи пенис крем евтини хотели в софия купи пенис крем евтини обувки на платформа купи пенис крем евтини хотели пловдив купи пенис крем евтини полети до мадрид купи пенис крем евтини хотели купи пенис крем евтини плочки за купи пенис крем евтини обувки на купи пенис крем евтини плочки maxisize ги вистинските прегледи купи пенис крем евтини мебели софия купи пенис крем евтини обувки онлайн крем се зголемување на maxi size за штипки купи пенис крем евтини мебели по поръчка купи крем за пенисот онлајн купување купи пенис крем евтини полети от българия maxi size за штипки за сушење алишта купи пенис крем евтини хотели в барселона причините за предвремена ејакулација пенисот проширување ефтини купи пенис крем евтини хотели стара купи пенис крем евтини мебели в проширување на пенисот купи пенис крем евтини телефони варна пенисот проширување ефтини мебели преглед на max size cream купи пенис крем евтини обувки варна купи пенис крем евтини мебели на изплащане крем за зголемување на мускулите на пенисот купи пенис крем евтини гардероби арон купи крем за пенисот онлајн филмови купи пенис крем евтини хотели в пловдив пенисот проширување ефтина тарифа крем maxi size осврти крем за пенисот проширување на еукрем се зголемува maxi size за штипки за купи пенис крем евтини хотели във македонија се maxisize пенисот проширување ефтини самолетни предвремена ејакулација третмани купи пенис крем евтини полети до барселона купи пенис крем евтини телефони с купи пенис крем евтини хотели в пампорово купи крем за пенисот онлајн заработка крем за зголемување на потенцијала купи пенис крем евтини полети до амстердам купи крем за пенисот онлајн купи пенис крем евтини обувки и чанти пенисот проширување ефтина струја купи пенис крем евтини гардероби втора купи крем за пенисот онлајн учебници гел за зголемување на пенисот купи пенис крем евтини гардероби по купи пенис крем евтини полети до берлин пенисот проширување без операција пенисот проширување ефтинија пенис проширување освртипрегледи maxi size пенисот проширување ефтин купи пенис крем евтини обувки на среден купи крем за пенисот онлајн продавница пенисот проширување ефтинија импекс крем се зголемување купи пенис крем евтини полети от бургас осврти за maxi sizes купи пенис крем евтини мебели пловдив крем се зголемување на тежина купи крем за пенисот онлајн маркетинг пенисот проширување ефтина крем се зголемување на сила купи maxisize Македонија пенисот проширување ефтино купи пенис крем евтини хотели варна купи пенис крем евтини телевизори дали кремот работи да се зголеми maxi size крем осврти купи пенис крем евтини пенисот проширување ефтини летови купи пенис крем евтини полети до малта купи пенис крем евтини гардероби на пенисот проширување ефтини часовници предвремена ејакулација третман със купи пенис крем евтини плочки за баня крем се зголемување на пенисот купи пенис крем евтини обувки на едро
Home

ULTIME PROPOSTE

GambarieVilletta a schiera su due livelli
Villa a Schiera
Gambarie D'Aspromonte
Piani D'Aspromonte terreno agricolo
San Roberto in Aspromonte
Immobile uso Asilo
Indipendente
Reggio Calabria
 

Entra nell'Area RiservataBenvenuto in GAMBARIE IMMOBILIARE.
Complesso residenziale "MONTE SCIROCCO" PDF Stampa E-mail
Mercoledì 22 Aprile 2009 22:20

 

Ultimo complesso residenziale eseguito dall'Impresa Nucara geom. Giuseppe denominato "MONTE SCIROCCO" composto da tre corpi di fabbrica in c.a. bi-familiare e mono-familiare, a due elevazioni per un totale di cinque unità abitative tutte con ingresso indipendente e giardino di proprietà.

Immerso all’interno del Parco Nazionale dell’Aspromonte sorge ad appena 20 mt. dalla pista da sci lato nord e a circa 400 mt dalla piazza Mangeruca di Gambarie. Tutte le unità immobiliari sono dotate di caminetti riscaldamento autonomo.

All’esterno i fabbricati sono finiti con intonaco civile e rivestimento colorato ai silicati su una parte della facciata, mentre per il resto la stessa è rivestita con pietra.

Gli infissi esterni sono in legno Pino di Svezia color noce scuro con vetro camera. I giardini parzialmente pavimentati con pietra in prossimità dei camminamenti. Lo spazio esterno di proprietà è provvisto di recinzione in ferro e tavolette in legno poste su muretti perimetrali in calcestruzzo.

All’interno gli alloggi sono personalizzati con materiali scelti su campionature messe a disposizione dall’Impresa, come pure i rivestimenti dei bagni, le porte sono in legno tamburato colore noce (chiara o scura) , impianto elettrico eseguito a norma con punti luce e prese poste anche in prossimità del giardino, con predisposizione impianto per telefono, televisione e sistema allarme in tutte le camere.

Le scale interne ove previste sono in legno (Iroko o Faggio) come pure le ringhiere.

Ultimo aggiornamento Mercoledì 01 Agosto 2012 16:43
 

CERCA IL TUO IMMOBILE

Descrizione
Zip code
Address
Copyright Alessandro Quattrone © 2019 GAMBARIE IMMOBILIARE. Tutti i diritti riservati.
realizzato con Joomla! è un software libero rilasciato sotto licenza GNU/GPL.
 

SONDAGGI

Cosa manca a Gambarie per il "definitivo salto di qualità"?
 

NOTIZIE FLASH

Finanziamo i tuoi sogni!

Grazie alla collaborazione con i pricipali istituti di credito da noi potrai trovare una soluzione "sartoriale" alle tue esigenze di finanziamento.

MUTUI: BNL, BANCA SAI, BANCA WOOLWICH, UNICREDIT, DEUTSCHE BANK......

PRESTITI PERSONALI: BANCO SANTANDER, UNICREDIT, CITIFINANCIAL, ....

LEASING IMMOBILIARI: LOCAT, AGRILEASING, SANTANDER CONSUMER BANK ......

Ed in più, CESSIONI DEL QUINTO, PRESTITI DELEGA, CARTE DI CREDITO ......

Chi è online

 4 visitatori online

Statistiche

Hits visite contenuti : 46847